İnstagram'da Takipçi Sayısı Yükseltme

İnstagram'da Takipçi Sayısı Yükseltme

Instagramda Takipçi Rakamı Neden Önemli ?
Dünya üzerinden 1 milyardan fazla etkin kullanıcısı bulunan instagram, 2008 senesinden beri insanların istediği resimleri paylaşarak insanlarla irtibat kurduğu bir sosyal medya uygulaması olarak bir hayli şahsın telefonunda yer almaktadır. Resim paylaşmanın yanı gizeme bir hayli değişik özelliği ile kullanıcılarına cümbüşlü bir kullanım sağlayan instagram her geçen gün yeni özellikler ile aktüellenmektedir. 24 saat müddetle ulaşabilir olan resimler paylaşabilir, dostlarınızla görüntülü görüşebilir ve ses kaydı atabilirsiniz. 


Instagram günümüzde bir hayli insanın zamanın çoğunu geçirdiği bir sosyal medya uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Türkiye 37 milyon instagram kullanıcı ile dünya üzerinde en çok instagram kullanıcısına sahip ülkeler arasında beşinci sırada. İnsanlar kişisel instagram hesaplarını yalnızca tanıdıklarına özel hale getirebilir ya da bütün instagram kullanıcılarının erişebildiği bir hesap olarak kullanabilir. 

Instagramda Takipçi Rakamının Önemi
En esas özelliği ile resim paylaşma uygulaması olan instagramda şahıslar birbirinin hesabını takip edebiliyor isterlerse takipten çıkabiliyorlar. Şahıslar kendi instagram profillerinden kaç takipçisi olduğunu ve kaç şahsı takip ettiğini görebiliyor. Aynı zamanda değişik hesaplarından kaç takipçisi olduğunu ve kaç şahsı takip ettiğini görebilme imkânı kullanıcılara sunulmuştur. Instagram da takipçi rakamının ehemmiyeti fazla insan tarafından takip edilmeyi, hoşlanılmayı ve tanınmayı hoşlanmaktadır. Gerek sosyal yaşamda gerek sosyal medya uygulamalarında çok fazla insanla etkileşimde bulunmak bazı insanlar için büyük ehemmiyet taşımaktadır. Bu nedenle kimi insanlar takipçi rakamının yüksek olmasını ister. Takipçi rakamını natürel yollarla elde edemeyen bireyler muhtelif takipçi şikeleri kullanarak takipçi rakamını çoğaldırabilmektedir. Bu hileler internet üzerinden ulaşılabilir olduğu gibi para ile satın alınabilmektedir. 

Takipçi sayısını arttırmak için kullanılan hileler birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Ancak takipçi olarak kazanılan hesapların çoğunun “bot hesap” yani gerçek kişiler tarafından kullanılmayan boş hesaplar olduğu bilinmektedir. Yalnızca takipçi ibaresinde yüksek sayı gözükmesinden hoşlanan insanlar tarafından tercih edilen bu uygulamalar sayesinde kişiler yüksek takipçilere ulaşabilmektedir.


Takipçi hilesi kullanmadan da yüksek takipçi sayılarına ulaşmak mümkündür ancak bu genelde toplum tarafından belli tanınırlığa ulaşmış kişilerin hesaplarında görülmektedir. Örneğin topluma mal olmuş ünlü isimlerin hesapları binlerce hatta milyonlarca kişi tarafından takip edilmektedir. Ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo 224 milyondan fazla takipçi sayısı ile Instagram üzerinde en fazla takipçiye sahip hesaptır. 


Ronaldo gibi milyonlarca takipçiye sahip bir sürü hesap bulunmaktadır. İnternet çağının gelişmesiyle beraber birçok kullanıcı birçok alanda kendini diğer hesaplar için tanınabilir hale getirebilmektedir. Paylaşılan içeriklerin diğer hesapların dikkatini çekip beğenilmesi ile fazla takipçi sayısına ulaşmak mümkündür veya başka bir sosyal medya mecrası üzerinde yaptığınız iş sayesinde Instagram üzerinden de birçok insan tarafından takip edilir hale gelebilirsiniz.
Genelde oyuncu, şarkıcı, sporcu gibi işi toplum önünde olan insanların takipçi sayısı da fazladır. Bununla beraber artık günümüzde instagram üzerinden fazla takipçiye sahip olan insanlardan para kazanabilir hale gelmiştir. Bu sebeple instagramda fazla takipçi sayısına sahip olmanın önemi daha da artmıştır. Artık insanlar yalnızca fazla kişi tarafından takip edilmekten duyacağı hoşnutluğun yanı sıra bu işten para kazanmak istediği için de fazla takipçiye sahip olmak istemektedir.

 

Instagramda Fazla Takipçi Ne İşe Yarar?
Instagramda fazla takipçiye sahip olmak günümüzde artık birçok instagram kullanıcısı tarafından çok önemli hale gelmiştir. Bu durumun en büyük sebeplerinin başında fazla insana hitap edebilmenin getirdiği avantajlar gelmektedir. Fazla takipçiye sahip olan hesaplar birçok satış yapan firmanın da dikkatini çekmektedir. Teknolojik, aksesuar, kıyafet, kozmetik gibi birçok alanda hizmet sunan firmalar mağazaları dışında satış gerçekleştirebilmenin yeni bir yolunu bulmuştur. Instagramda fazla takipçi sayısına sahip olan insanlar ile iletişime geçerek bu kişilere reklamlarını yaptırabilmektedir. Böylece birçok insana ulaşabilmekte ve satışlarını arttırabilmektedir.
Instagram üzerinden reklam yaptırmanın ve reklam yapmanın birçok püf noktası bulunmaktadır. Öncelikle reklamı yapacak olan hesabın güvenilir olması gerekir, takipçilerinde güven duygusu uyandıran hesaplar markalar tarafından daha çok tercih edilecektir. Ardından sürekli reklam yapmak takipçileri bunaltabilir ve hesabı takip etmeyi bırakmasına sebep olabilir. Bu sebeple yapılacak marka reklamları takipçilerin ilgisini çekecek şekilde ayarlanmalıdır. Instagram takipçi sayısının öneminin yüksek olmasının en büyük sebebi takipçisi yüksek hesapların bu vasıtayla para kazanabiliyor olmasıdır.