İnstagram mavi tik nasıl alınır?

İnstagram mavi tik nasıl alınır?

Kurulduğu seneden beri her geçen gün daha fazla kullanıcının hesap açması ile gelişmeye devam eden instagram uygulaması günümüzde neredeyse herkesin telefonunda bulunan uygulamalar arasında yer almaktadır. Instagram uygulaması üzerinden şahıslar istediği içerikte resimler paylaşabilmekte ve hesabını hudutlandırarak istediği bireylerin görebilmesini sağlayabilmektedir. Saklılığa oldukça önemseyen instagramda sizi takip edecek şahıslara siz karar verebilmektesiniz. Sizi takip etmek isteyen kullanıcıların isteklerini kabul edebilir ve ret edebilirsiniz.


Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan instagram bir hayli kullanıcı hesabına sahiplik yapmaktadır. Instagram mavi tik hesapları hem şahıslara hem de kurumsal şirketlere ait olabilmektedir.  Instagram üzerinden bir hayli operasyon asıllaştırılabilmektedir.

Genel itibariyle insanların cümbüş için kullandığı bu uygulama üzerinden insanlar şirket hesabı oluşturarak satış asıllaştırabilmekte ve tanıtım yapabilmektedir.
Instagramda bir hayli şanlı insanın da hesabı bulunmaktadır. Ancak bu hesapların gerçekten o şahıslara ait olup olmadığı anlaşılamayabilir. Bu nedenle instagram mavi tik özelliğini kullanıcıların kullanımına sunmuştur.

Instagramda mavi tik özelliği sayesinde hesapların hakikat şahıslara ve şirketlere ait olduğu kanıtlanmaktadır. Böylece değişik instagram kullanıcıları takip ettiği şanlı şahısların veya firmaların hakikat hesaplar olduğunu öğrenmektedir.


Instagram mavi tik özelliği her instagram kullanıcısının elde edebileceği bir özellik değildir. Genelde muhakkak çoğunlukta birey tarafından tanınmış şahıslarca kullanılabilen mavi tik özelliği ile hesaplar daha emin ve itibarlı bir izlenim yaratıyor. Mavi tik  sayesinde instagramda tanınmış şahısların sahte hesaplarına haysiyet edilmesinin önüne geçiliyor. 2012 senesinde getirilen bu özellik sayesinde tanınmış şahısların reel hesaplarının hangisi olduğu doğru bir biçimde anlaşılıyor.

 

Instagramda Mavi Tik Nasıl Alınır?

Güncel olarak 3 milyardan fazla kullanıcı hesabı bulunan instagramda birçok ünlü ve tanınmış kişinin de hesabı bulunmaktadır. Ancak tanınmış kişilerin en büyük sorunu gerçek hesapları dışında kendileri adına açılmış çok fazla sahte hesabın bulunmasıdır. Instagram bunun önüne geçmek için 2012 yılında onaylanmış hesap anlamına gelen mavi tik özelliğini geliştirmişti. Bu özellik sayesinde çok takipçili tanınmış kişilerin gerçek hesaplarının hangisi olduğu ayırt edilebilmektedir. 


Başvurmaları halinde hesapları instagram tarafından onaylanan kişilerin kullanıcı isimlerinin yanına mavi tik işareti koyulmaktadır. Mavi tik sayesinde kullanıcılar kendileri adına açılan sahte hesaplardan kolayca sıyrılmaktadır. Böylece sahtekârlığın önüne geçilerek hesapları itibar kazanmaktadır. Daha çok tanınmış kişilerin hesaplarının yanında görülen mavi tik sayesinde takip etmek istediğiniz kişinin gerçek hesabına kolayca ulaşabilmekte ve paylaşımlarını görebilmektesiniz.


Instagram hesabının onaylanması anlamına gelen mavi tik için instagram kullanan herkes başvuruda bulunabilir. Ancak bu durum başvuran herkesin hesabının onaylanacağı ve mavi tik alabileceği anlamına gelmemektedir. Instagram mavi tik özelliğini genellikle tanınmış ve ünlü kişilerin hesaplarının doğruluğunun onaylanması için geliştirmiştir. Tanınmış kişiler adına açılabilecek sahte hesapların önüne geçmek için başlattığı bu uygulama sayesinde artık ünlü kişilerin gerçek hesaplarının hangisi olduğu diğer kullanıcılar tarafından anlaşılabilmektedir.


Instagramda mavi tik alabilmeniz için tanınmış bir kişi olmanızın yanı sıra yüksek etkileşime de sahip olmanız gerekmektedir. Mavi tik alabilmeyi kolaylaştıran bir çok unsur bulunmaktadır. Düzenli olarak paylaşım yapmak, düzenli reklam vermek, yüksek etkileşime sahip olmak sahte takipçi ve etkileşim sağlayıcılardan uzak durmak gibi unsurlara dikkat etmek mavi tik başvurunuzun onaylanmasını kolaylaştırıcı unsurlar olacaktır.